Mardin Odyoloji Merkezi

Randevu Hattı

0553 605 32 03

Mardin’de İlk Defa Odyoloji Merkezi Açıldı

 

Mardin’de Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Merkezi açıldı. Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Merkezinde, hastalara işitme, denge kaybı ve konuşma bozukluklarına yönelik testler yapılarak, tedavi imkanı sağlanacak.

Mardin merkez Artuklu İlçesi 13 Mart mahallesi Devlet Hastanesi karşısında açılan Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Merkezinde Uzman Odyolog Rümeysa Ölçenoğlu hasta kabulüne başladı.

Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Merkezi hakkında açıklamalarda bulunan Uzman Odyolog Rümeysa Ölçenoğlu, hastalarımız merkezimizde konuşma, sesle ilgili her türlü rahatsızlığına yönelik hizmeti alabileceklerine dikkat çekerek, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Merkezimiz Mardin’in önemli ve kapsamlı Odyoloji Merkezi olacağını söyledi.

Odyolog Rümeysa Ölçenoğlu, “Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Merkezimizde, hastalarımıza işitme, denge kaybı, konuşma bozuklukları ve kulak çınlamasına kadar birçok rahatsızlığı ölçerek, nedenleri nedenleri hakkında bulgular bulabilecek ve altyapıyı oluşturmuş durumdayız. Böyle bir merkezin Mardin’de ilk olması bir çok hastaya şifa kaynağı olacağına inanıyorum” dedi.

Bu güne kadar Mardin’de vertigo (baş dönmesi) tanı ve tedavisinde kullanılan VNG testi olmadığından vatandaşlarımız Diyarbakır ve çevre illere gitmek zorunda kalıyordu diyen Ölçenoğlu, “Mardin ilinde tek olan Odyoloji Merkezimizde vertigo(baş dönmesi), işitme kayıpları, gecikmiş konuşma, down sendromu, tinnitus (kulak çınlaması), artikülasyon bozukluğu (harflerin yanlış-eksik çıkarılması) gibi birçok alanda hizmet verilecektir. Bunun yanında Mardin’de 6 yaş altı çocuklarda işitme testinin oyun odyometrisi ile işitme testininin yapılabildiği ve çınlama hastaları için yüksek frekans kulaklığı ile ölçüm yapılarak ona göre bir tedavi programı hazırlandığı bir merkezdir” dedi.

Açıklamasının devamında Uzman Odyolog Ölçenoğlu, “Özellikle pandemi sürecinde halkın genel olarak ihtiyacı olan Odyoloji Danışma Merkezimizi açtık. Halkımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bu pandemi sürecinde Mardinli vatandaşlarımızın sağlığına katkıda bulunmak, kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla bu merkezi açmaya karar verdik. Mardin’de bir ilki gerçekleştirmenin sevinci ve onurunu yaşıyoruz. Herkese hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

Link: https://kiratim.com/mardinde-ilk-defa-odyoloji-merkezi-acildi/


Yorumlar (0)

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!